TEB. 15.Bölge Isparta Eczacı Odası

 


E-RAPOR HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMA !

E-RAPOR HAKKINDA ÖNEMLİ HATIRLATMA !


DEĞERLİ ÜYELERİMİZ VE MESLEKTAŞLARIMIZ,


E-rapor uygulaması ile ilgili olarak SGK tarafından aşağıda yer alan duyuruda;


SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ HAKKINDA DUYURU(7)

gerek hasta ve gerek eczane mağduriyetine yol açılmaması için 1.11.2010 tarihinden 5.12.2010 (5.12.2010 dahil) tarihine kadar anlaşmalı eczanelerce reçetesi karşılanan ve laboratuar tetkiki gibi hekim tarafından tamamlanması gereken bölümleri eksik olan elektronik raporlara dayanılarak karşılanmış reçeteler için bu eksiklikler nedeniyle kesinti yapılmayacaktır.

6.12.2010 tarihinden itibaren elektronik raporlarda yer alması gereken bilgileri eksik olan (örneğin LDL, KMY, ALT, Hbs değerleri gibi) reçeteler kesinlikle karşılanmayacak, hastalar gerekli düzenleme yapılmak üzere ilgili hekime yönlendirilecektir.


Şeklinde uygulama yapılacağı bildirilmişti.

Bu duyuru, eksikliği bulunan raporlara istinaden sadece 1-5 Aralık arası verilen reçeteleri kapsamaktadır. Hastaların 5 Aralık sonrası yazdırdıkları raporlu reçeteleri alabilmeleri için 1-5 aralık tarihleri arasında hastanelerden almış oldukları raporlardaki eksikliklerin mutlaka tamamlanması gerekmektedir.


Dolayısıyla ; 1-5 aralık arasında çıkarılmış raporlarda eksiklik mevcut ise , 5 aralık sonrasında ilaç alabilmek için bu raporların hasta tarafından ilgili hastanelere götürülüp düzeltilmesi, eksikliği olan raporlara istinaden reçete karşılanmaması gerekmektedir.

Bilglerinize.